Kontakt
Letecká škola
Radek Pasecký
Letiště Sazená (Ak Kralupy)

E-mail: radek.pasecky@centrum.cz

Telefon: +420 737 760 038

Mapa:

mapy.cz
 

Jak na to

Pokud byste rádi létali s ultralehkým letadlem (SLZ), ale bojíte se přihlásit do výcviku jen proto, že nevíte, jak na Vás bude působit pohyb v trojrozměrném prostoru a jestli to celé opravdu stojí za to, pak mate možnost, si u nás domluvit krátký předváděcí let. Tento let bude zdarma proveden na domovském letišti Sazená s letadlem, se kterým byste eventuelní výcvik měli absolvovat.

K samotnému přihlášení je potřeba vyplnit osobní list a nechat jej potvrdit pověřeným lékařem. Součastný seznam těchto lékařů je k dohledání na webu LAA. Poté stačí zavolat na tel.kontakt a domluvit si krátkou informativní schůzku.

Výuka obsahuje teoretickou výuku dle dané osnovy a je prováděna individuálně přímo na letišti, nebo v rámci přípravného kurzu teorie pořádaného LAA.

Výcvik se létá na Letišti Sazená (AK-Kralupy), kde je letadlo i hangárováno. Základní výcvik obsahuje dle předpisu 20 hodin (60ti minutových), ale to je minimální limit, který splní převážně jen Ti, co již na něčem létali, nebo létají. Upřímně řečeno - člověk, který s létáním opravdu začíná a nemá žádné větší problémy technického rázu, koordinace pohybů, atd..., musí počítat, že odlétá minimálně jednou tolik.

Vaše snažení bude na konci výuky a výcviku zpečetěno teoretickým přezkoušením v podobě testu na PC a závěrečné praktické pilotní zkoušky s inspektorem LAA. Poté Vám bude vystaven pilotní průkaz a můžete začít přemýšlet třeba o koupi svého vlastního ULL.

“Létání pro radost :)”


Počasí